image
image
image
image
image

Dijital PR DanışmanlığıDijital PR Danışmanlığı

Türkiye’nin ilk Dijital PR hizmeti sunan ajansı olarak, markanızı dijital dünyada görünür kılmak ve stratejinize en uygun kitle ile sizi buluşturmak için trendleri takip ediyor ve rakiplerinizin önüne geçirecek özelleştirilmiş çalışmalar hazırlıyoruz.

Günümüzde potansiyel müşterilerinize ulaşmak için sosyal medya mecralarını, blog’ları, podcast’leri, e-postaları ve çok daha fazlasını kullanmanız gerek. Dijital PR da işletmelerin dijital varlıklarını artırmak için faydalandıkları bir online pazarlama stratejisidir. Dijital PR, kullanıcıların ziyaret ettikleri web sitelerinde, dinledikleri podcast’lerde ya da sevdikleri sosyal medya hesaplarında işletmenizi rakiplerinden öne çıkararak hedef kitlelere ulaşabileceğiniz fırsatlar sunar. Kısacası, geleneksel halkla ilişkiler, içerik pazarlaması, SEO ve sosyal medyanın kesişme noktasıdır.

Dijital PR Çalışmalarının Markalara Sağladığı Avantajlar

  • Dijital PR çalışmaları internet üzerinde yayınlandığı için 7 gün 24 saat boyunca milyonlarca kişiye ulaşabilme olanağı sağlar.
  • Markanızın mevcut hedef kitlenizin haricinde daha geniş kesimlere de hitap etmesi açısından uygun bir yol çizer.
  • Kaliteli ve güvenilir bilgiler sunan markaları Google tarafından ön plana çıkarılıyor olması dijital Pr çalışmalarının en büyük avantajlarının başında yer alır.
  • Markanızın güvenilirlik seviyesi artış gösterdiği sürece Google üzerinde farklı siteler tarafından tavsiye edilme olanağınız da artış gösterir. Buna bağlı olarak insanlar tarafından markanıza duyulan ilgi oranında da artışlar meydana gelir.
  • Dijital PR çalışmalarını İnternet ortamında yürütülüyor olması sayesinde markaların yüklü sermaye ayırmalarına gerek kalmaz. Bu sayede markanızın duyulabilmesi açısından en etkili olan tekniği uygun maliyetlerle yapabilme imkanınız bulunur.
  • Markanız için düzenlediğiniz kampanyaların olumlu ve olumsuz sonuçlarını dijital ortamlarda daha somut şekilde almanızı sağlar.
  • Dijital ortamda farklı siteler tarafından ziyaretçilere tavsiye edilmeniz organik trafiğinizin seri bir şekilde yoğunlaşmasına katkıda bulunur.
  • Dijital PR çalışmalarınızı kaliteli ve etkili bir şekilde hedef kitleye sunulması markanıza karşı duyulan sadakat oranının artmasında büyük oranda etkili olur.
  • Yaptığınız çalışmaların dikkat çekmesi ve akılda kalmasının sonucunda sosyal medya ortamında sık sık paylaşılması markanızın daha geniş kitlelere duyulmasını sağlar.

Paylaş: