image
image
image
image
image

Google Analytics
Google Analytics Nedir?


Google Analytics websitenizin hangi günlerde, hangi saatlerde, kaç yaş aralığında kitlelerin kullandığı başta olmak üzere, günlük, haftalık veya aylık olarak ne kadar ziyaretçi aldığınızı detaylıca raporlayan bir sistemdir. Satışlarınızı artırmak ya da daha fazla kitlelere hitap etmek isterseniz mutlaka kullanmanız gereken ücretsiz bir araçtır. Bilindiği üzere elde veriler olmadan sağlıklı ve işe yarar SEO stratejileri oluşturmak mümkün olmuyor. İşte bu noktada da Google Analytics devreye giriyor ve ihtiyaç duyduğunuz çok sayıda veriyi size kolayca sunuyor.


Google Analytics Metrikleri Nelerdir?
 

Google Analytics ile ölçebileceğiniz metrikler başlıca şunlardır;

  • Web sitesini ziyaret edenlerin kaç kişi olduğu, sitede ne yaptıkları ve hangi cihazlardan siteye giriş yaptıkları
  • Ziyaretçilerin siteye reklamlardan mı, sosyal ağlardan mı ya da başka kanallardan mı geldiği
  • Web sitesine gelen ziyaretçilerin sitedeki hangi sayfalarda gezindikleri
  • Ziyaretçilerin sitedeki satın alma davranışları ve hangi siparişlerin tamamlandığı ve bunun ne kadar sürdüğü Google Analytics Metrikleri ile ölçülebilir.

Sitemizi ziyaret eden kullanıcıları memnun etmek her geçen gün zorlaşmakta. Farklı beklentiler ve isteklerde bulunan ziyaretçilerimize en iyi hizmeti verebilmemiz için, ziyaretçilerimizin sitemize ulaşırken ve sitemiz içerisinde izledikleri bütün adımları en iyi şekilde analiz edip hizmet kalitemizi korumalı veya artırmalıyız. 

Google Analytics Kurulumu veya Analytics Danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Paylaş: